درباره لیان

دریابندری که بوشهر نام گرفت در روزگاران رفته، لیان نام داشت.
لیان نامی است عیلامی به معنای آفتاب درخشان یا سرزمین آفتاب درخشان.

     این نام برای بندری باستانی در حدود ۳ هزار سال پیش از میلاد مسیح بوده، که در۱۲ کیلومتری جنوب شهر بوشهر کنونی و درنزدیکی محله ریشهر قرار داشته است. این بندر پل ارتباط تجارت و دریانوردی عیلامیان با تمدن‌های بین‌النهرین و فلات هند بوده است.
پاره‌ای از لوح‌هایی که از بندر باستانی لیان به دست آمده، قدیمی‌ترین سند شناخته شده به زبان عیلامیان می‌باشند. این لوح‌ها در سال ۱۹۱۳ میلادی توسط هیئت باستان‌شناسی فرانسوی در محلی به نام تل پی تل (تپه‌ای در کنار تپه‌ای) در شرق محله سرتل کنونی اکتشاف گردید، که بسیاری از ساکنان آن امروزه نیز به همین نام (سرتلّیان) شناخته می‌شوند.
صادق سرتلیان موسس کارخانجات لیان از سال ۱۳۸۲ ه.ش تمرکز فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی خود را در حوزه ماکیان و آبزیان آغاز کرد و توجه خاصی در بکارگیری نیروهای بومی همین خطه جغرافیایی برای گروه اجرایی و فنی با تکیه بر دانش جهانی و تجربه بومی داشته است.
کارخانجات لیان در تلاش است تا در این دیار کهن برای رسیدن به تولید پایدار واقتصادی پویا ایفای نقش نماید.
BCE 1150-1120 . From Liyan, Iran. British Museum, London

معرفی شرکت

شرکت مهر کشاورزی خلیج فارس تنگستان ، کارخانه تولید تخصصی خوراک آبزیان  پرورشی خود را با نام تجاری لیان در سال ۱۳۹۱ در استان بوشهر ، شهرستان تنگستان  تاسیس نمود .

عملیات ساخت و تجهیز خط تولید شماره یک کارخانه برای تولید پلت در سال ۱۳۹۴ پایان یافت و در همان سال تولید محصول ( خوراک میگوی پرورشی ) خود را آغازکرد.

در ادامه با توجه به سیاست و خط مشی توسعه و گسترش فعالیت های کارخانه خط تولید شماره 2 پلت و خط تولید اکسترود را نیز نصب ، تجهیز و به بهره برداری رساند.

هم اکنون این کارخانه منحصراً و تخصصی به تولید خوراک میگو وماهی پرورشی می پردازد.

استان بوشهر با داشتن طولانی ترین مرز آبی دریایی با خلیج فارس در حدود ۷۰۰ کیلومتر، یکی از بهترین مکان ها برای احداث استخرهای آبزیان پرورشی است و به همین جهت سایت ها و مزارع پرورش میگو و ماهی در قفس در آن فعال هستند.

در همین راستا آشنایی و تشخیص بازار مناسب و موقعیت سنجی دور اندیشانه شرکت و نیاز آینده بازار عواملی بود که مدیران تصمیم گرفتند این شرکت انحصاراً خوراک میگو پرورشی و ماهی تولید نماید  و تجربه نشان داده که به صورت تخصصی کار کردن امکان ایجاد بهره وری بیشتر و مطلوبیت فزاینده را در بر دارد ونتایج در همه سطوح عملیاتی بسیار کارایی بیشتری داشته و در نهایت با ارائه محصولی مناسب ،رضایت مشتریان را در پی خواهد داشت.

هم اکنون این شرکت سالیانه توان تولید 10 هزار تن خوراک میگو و 10 هزار تن خوراک ماهی پرورشی دارا می باشد و خوراک تولید شده را در 3 شکل  کرامبل ، پلت و اکسترود بسته بندی و عرضه می نماید .

شرکت با هدف حضور موثرتر در بازارهای داخلی و خارجی و در ادامه استفاده از ظرفیت های منطقه و با اتکا به تجربه یک دهه فعالیت مستمر تیم اجرایی و فنی ، فاز دوم کارخانه را با خط تولید بسیار پیشرفته و مجهز به دستگاه های روز دنیا در زمین کناری کارخانه کنونی را شروع کرده و نوید این را داریم در آینده ای نزدیک امکان تولید و پوشش کامل نیاز فعالین حوزه ی آبزی پروری تمامی خطه جنوب کشور در استان های خوزستان ، بوشهر ، هرمزگان و سیستان و بلوچستان را داشته باشیم.

همچنین این شرکت در جهت ارائه محصولات با کیفیت آبزیان اقدامات بسیار خوبی را در زمینه کامل کردن زنجیره تولید محصول گوشت آبزیان از تامین مواد اولیه ، تولید خوراک ، پرورش آبزیان ، فرآوری و بسته بندی تا پخش و عرضه این محصولات آغاز کرده و تلاش برای کامل کردن خدمات و رشد این صنعت در کشور را دارد.

ماموریت

اولین گام در تولید خوراک، شکل دادن تصویری از آینده غذا، از نظر کمک به پایداری صنایع دام و شیلات است.

ارزش ها

ما دائماً در تلاش هستیم تا راه حل هایی ارائه دهیم که به نیازها و مسائل مشتریان و مصرف کنندگان پاسخ دهد.

چشم انداز

ما قصد داریم شرکتی باشیم که به طور مداوم مواد غذایی قابل اعتماد و هیجان انگیز را برای کام تولید می کند.

هدف نهایی

برای عرضه غذاهای ایمن و مطمئن به مشتریان خود به شیوه ای پایدار، ما به طور کامل از مقررات پیروی می کنیم.

ما پرسنل بسیار متخصصی را توسعه می دهیم که می توانند روندهای در حال تغییر را درک کنند و دائماً با چالش ها مقابله کنند.